معرفیِ شرکت نوسازی و ساختمان تهران

شرکت نوسازی و ساختمان تهران "نوسا" با  هدف مدیریت، تولید و ارتقا سطح کمی و کیفی پروژه های ساختمانی و انبوه سازی تاسیس شد. نوسا با حمایت اداره کل راه و شهرسازی و سرمایه اولیه 10 میلیارد ریال از مهرماه سال 75 آغاز به کار کرد. جذب تسهیلات از بانک ها، مشارکت با اشخاص در ساخت پروژه ها و تبدیل دارائی های غیر مولد به دارائی‌های مولد جز سیاست های مالی و اعتباری شرکت می باشد.
این شرکت در ادامه اهداف و فعالیت های خود در تاریخ 9 دی 83 با نماد ثنوسا در سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید و از یک هفته بعد از آن تاریخ مورد معامله قرار گرفت. 


اهداف و ماموریت‌ها

مدیریت، تولید و ارتقا سطح کمی و کیفی پروژه های ساختمانی و انبوه سازی

موضوع فعالیت

مدیریت، طراحی و همکاری در پروژه های عمرانی شامل ساخت و ساز و بازسازی مجتمع های مسکونی، اداری، تجاری و ... و همچنین انجام کلیه عملیات فنی، مالی، مهندسی، بازرگانی جهت نیل به اهداف

سیاست های مالی و اعتباری

جذب تسهیلات از بانک ها، مشارکت با اشخاص در ساخت پروژه ها و تبدیل دارائی های غیر مولد به دارائی های مولد

0

بیش از ۲۵ سال سابقه


تاسیس در مهر ماه ۱۳۷۵

0

میلیارد ریال ـــرمایه


سرمایه اولیه شرکت نوسا 10 میلیارد ریال 

0

بیشترین درصد مالکیت


مالکیت کل نوسا متعلق به شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران 

پیام هیئت مدیره

سرمایه گذاران و سهامداران گرامی

با سپاس و خیر مقدم خدمت صاحبان سهام و نمایندگان قانونی آن‌ها، حسابرس مستقل و بازرس قانونی محترم، نماینده محترم سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر سروران گرامی برای حضور در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت نوسازی و ساختمان تهران مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ . خداوند بزرگ و بیکران را شاکریم که به‌رغم همه مشکلات اقتصادی باز هم افتخار خدمت گذاری سهامداران محترم را داشته‌ایم. همان‌گونه که سهامداران محترم استحضار دارند، حوزه فعالیتی صنعت ساختمان و مسکن یکی از مشاغل اشتغال‌زا و سودآور در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور به شمار می‌آید. اما متأسفانه در سال‌های اخیر به دلایل گوناگون این بخش بسیار بااهمیت اقتصادی دچار مشکلات مختلفی چون افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی و به تبع آن کاهش تقاضا برای خرید پروژه‌های ساخت‌وساز و عمرانی در کشور گردیده است. با این وصف شرکت نوسازی و ساختمان تهــران نیز از این چالش‌ها و مسـائل بی‌نصیب نبوده و اوضاع نامتعادل بازار مسکن و وجود پرونده‌های حقوقی سنواتی در خصوص پروژه‌هایی که طی سال‌های گذشته اجراء شده شرکت را از مسیر اصلی خود منحرف نموده است. در سال مالی گذشته ضمن اصلاح هزینه‌های حقوقی، پروندهای شرکت در مسیر صحیح قرار گرفته لیکن در موضوعات مختلف علیرغم کسب توفیق در دعاوی اما کسب نتیجه درخور نیازمند طی روند قضایی و زمان بیشتر می‌باشد که این مهم با توجه به اهمیت موضوعات حال حاضر شرکت با جدیت تمام در حال پیگیری است. در خصوص کمبود نقدینگی جهت پیشبرد امور و شروع پروژه‌های جدید راه‌حل‌های مورد نظر هیأت مدیره با سهامداران محترم جهت تصمیم‌گیری در میان گذاشته شــده است. امید است با اتکال به پروردگار متعال حمایت لازم از شرکت به‌عمل‌آمده تا عملیات عمرانی که همانا مهم‌ترین هدف شرکت بوده محقق گردد.

اعضای حقوقی
و نماینده اعضای حقوقی هیأت مدیره

img
شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران
(محمد بهرامی) رئیس هیأت مدیره
img
شرکت سرمایه گذاری ساختمان نوین
(حامد فرسیابی امامه) نایب رییس هیات مدیره
img
شرکت تامین مسکن نوین
(احمد نظری) عضو هیأت مدیره
img
شرکت تامین مسکن جوانان
(مهدی ثامتی) عضو هیأت مدیره
img
شرکت تامین مسکن نوید ایرانیان
(مجتبی دلخونی) مدیر عامل و عضو هیأت مدیره

کمیته حسابرسی
حسابرسی داخلی

img
مهدی ثامتی
رئیس کمیته
img
محمود حاجیلی دوجی
عضو و دبیر کمیته
img
محمد محققی ریاض
عضو کمیته

کمیته ریسک

img
مجتبی دلخونی
رئیس کمیته
img
علی ترکاشوند
عضو کمیته
img
رسول شهبازی جونوش
عضو کمیته

سرمایه و ترکیب سهامداران عمده

سرمایه شرکت در بدو تأسیس مبلغ  10.000 میلیون ریال (شامل تعداد10 میلیون سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1.000 ریال) بوده که طی 2 مرحله قبل از ورود به سازمان بورس افزایش سرمایه داشته است. بر اساس آخرین افزایش به‌موجب مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ 97/11/27 سرمایه شرکت به مبلغ 2،630،000میلیون ریال (شامل 2،630میلیون سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1.000ریال)  افزایش‌یافته است.

38.50%

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران
(سهامی عام)

10.12%

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان نوین
(سهامی عام)

51.38%

سایر (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی)

شرکت نوسازی و ساختمان تهران از دیروز تا امروز ....

تاریخچۀ شرکت نوسازی و ساختمان تهران از «هزار و ـــیصد و هفتاد و چهار» تاکنون

۱۳۷۵

  • تاسیس شرکت نوسازی و ساختمان تهران

۱۳۸۳

  • ورورد به بازار بورس و اوراق بهادار

۱۳۹۷

  • افزایش سرمایه

با ما در تماس باشید

با ارسال نظرات، ـــوالات، انتقادات و پیشنهادات خود،
ما را در ارایه خدمات هرچه بهـــتر یاری فرمایید.